https://poeyppo.gr

Καλώς 'Ηλθατε

logo-posyppo

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΑ ΟΜΟΣΠΟΝΔΙΑ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΩΝ

ΥΠΟΥΡΓΕΙΟΥ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ Π.Ο.Ε. - ΥΠ.ΠΟ.

ΔΙΟΣΚΟΥΡΩΝ 1Β – 105 55 ΠΛΑΚΑ

ΤΗΛ.: 210 3220992 – FAX: 210 3236294

 

Αθήνα, 21/11/2019

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

                            

 

Συναδέλφισσες/οι

Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε για τα τελικά αποτελέσματα του 13ου Συνεδρίου της ΠΟΕ-ΥΠΠΟ

 

  • Για το Διοικητικό Απολογισμό                             Ψήφισαν 251

                                                                                 Έλαβαν : Ναι: 205

                                                                                                   Όχι : 42

                                                                                                 Λευκά :4

 

  • Για τον Οικονομικό Απολογισμό                          Ψήφισαν 251

                                                                                    Έλαβαν:  Ναι :217

                                                                                                       Όχι 31

                                                                                                     Λευκά 3

 

 

                            Α. ΓΙΑ ΓΕΝΙΚΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ

 

  1. ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΣ:ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΣΥΝΔΙΚΑΛΙΣΤΙΚΗ ΠΡΩΤΟΠΟΡΙΑ (ΔΗΣΥΠ) 

Έλαβαν ψήφους:

1.ΑΛΕΞΑΝΔΡΗ ΕΥΦΗΜΙΑ 98

2.ΑΠΟΣΤΟΛΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ  116

3.ΑΣΛΑΝΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ  66

4.ΒΑΣΙΛΑΣ ΛΑΜΠΡΟΣ  65

5.ΒΑΤΣΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 59

6.ΒΑΦΕΙΑΔΗΣ ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ 138

7.ΓΕΩΡΓΙΟΥ ΝΙΟΒΗ 92

8.ΓΚΟΥΤΣΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ  69

9.ΓΡΙΛΛΙΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 103

10.ΔΗΜΑΚΑΚΟΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ 101

11.ΔΗΜΑΡΠΓΚΩΝΑΣ ΔΗΜΟΣΘΕΝΗΣ  135

12.ΔΗΜΗΤΡΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ  125

13.ΔΗΜΗΤΡΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ  56

14.ΚΑΡΑΒΑΣΙΛΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ  72

15.ΚΟΝΔΥΛΗ-ΣΤΑΡΦΑ ΓΕΩΡΓΙΑ  104

16.ΚΟΥΛΠΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ  83

17.ΚΟΥΡΕΤΑΣ ΣΤΑΥΡΟΣ  71

18.ΚΥΒΕΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 80

19.ΛΑΓΚΑΔΙΝΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ  38

20.ΛΟΥΒΡΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ  131

21.ΜΑΥΡΙΚΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ  144

22.ΜΕΞΑ ΕΙΡΗΝΗ  50

23.ΜΟΥΤΣΙΔΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ  47

24.ΜΠΕΛΟΥΚΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ  107

25.ΜΠΛΕΤΣΑΣ ΑΛΞΑΝΔΡΟΣ 44

26.ΝΤΟΝΤΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ  67

27.ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ  92

28.ΠΑΝΑΓΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ  41

29.ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ  147

30.ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ ΑΓΓΕΛΙΚΗ  128

31.ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ ΣΩΤΗΡΙΟΣ  89

32.ΠΙΤΣΙΡΗ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ  35

33.ΡΑΡΑΚΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ  86

34.ΣΚΙΑΔΑΡΕΣΗ ΕΙΡΗΝΗ  32

35.ΣΠΕΝΤΖΑΡΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ   113

36.ΣΤΑΘΟΥΛΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ  119

37.ΣΥΡΡΟΥ ΕΛΕΝΗ 22

38.ΤΖΑΝΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ  141

39.ΤΣΑΚΟΠΙΑΚΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ  150

40.ΤΣΙΤΣΙΝΙΑ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ  77

41.ΦΑΝΤΑΚΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 122

Εκλέγονται:

ΤΑΚΤΙΚΟΙ

1.ΤΣΑΚΟΠΙΑΚΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

2.ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

3.ΜΑΥΡΙΚΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

4.ΤΖΑΝΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

5.ΒΑΦΕΙΑΔΗΣ ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ

6.ΔΗΜΑΡΟΓΚΩΝΑΣ ΔΗΜΟΣΘΕΝΗΣ

7.ΛΟΥΒΡΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

8.ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ ΑΓΓΕΛΙΚΗ

9.ΔΗΜΗΤΡΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

10.ΦΑΝΤΑΚΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ

11.ΣΤΑΘΟΥΛΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ

12.ΣΠΕΝΤΖΑΡΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ

13.ΑΠΟΣΤΟΛΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

14.ΜΠΕΛΟΥΚΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

15.ΚΟΝΔΥΛΗ – ΣΤΑΡΦΑ ΓΕΩΡΓΙΑ

16.ΓΡΙΛΛΙΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ

17.ΔΗΜΑΚΑΚΟΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ

18.ΑΛΕΞΑΝΔΡΗ ΕΥΦΗΜΙΑ

19.ΓΕΩΡΓΙΟΥ ΝΙΟΒΗ

20.ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

21.ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ ΣΩΤΗΡΙΟΣ

 

ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ 

1.ΡΑΡΡΑΚΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

2.ΚΟΥΛΠΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ

3.ΚΥΒΕΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

4.ΚΑΡΑΒΑΣΙΛΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

5.ΚΟΥΡΕΤΑΣ ΣΤΑΥΡΟΣ

6.ΓΚΟΥΤΣΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

7.ΒΑΣΙΛΑΣ ΛΑΜΠΡΟΣ

8.ΝΤΟΝΤΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

9.ΑΣΛΑΝΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

10.ΒΑΤΣΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

11ΔΗΜΗΤΡΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

12.ΜΕΞΑ ΕΙΡΗΝΗ

13.ΜΟΥΤΣΙΔΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ

14ΜΠΛΕΤΣΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ

15ΠΑΝΑΓΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ

16.ΠΙΤΣΙΡΗ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ

17.ΣΚΙΑΔΑΡΕΣΗ ΕΙΡΗΝΗ

18.ΣΥΡΡΟΥ ΕΙΡΗΝΗ

19.ΤΣΙΤΣΙΝΙΑ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ

20.ΛΑΓΚΑΔΙΝΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

 

  1. ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟ ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΙΚΟ ΜΕΤΩΠΟ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΩΝ ( ΑΡΜΕ)

Έλαβαν ψήφους:

1.ΑΔΑΜΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑ  10

2.ΑΛΕΞΙΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ  13

3.ΒΑΡΒΕΡΗ ΛΟΥΙΖΑ  25

4.ΒΕΡΡΟΙΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ  20

5.ΓΕΩΡΓΟΠΟΥΛΟΣ ΠΕΤΡΟΣ  21

6.ΓΙΑΤΡΟΥΔΑΚΗ ΕΥΑ  11

7.ΔΑΝΙΑ ΙΣΜΗΝΗ  16

8.ΔΕΛΝΙΩΤΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ  29

9.ΖΑΓΟΡΑΙΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ  21

10.ΖΑΧΑΡΟΠΟΥΛΟΥ ΠΑΓΩΝΑ  8

11.ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΑΚΗΣ ΕΥΣΤΡΑΤΙΟΣ  6

12.ΚΑΡΑΧΑΛΙΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ  34

13.ΚΑΡΟΛΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ  14

14.ΚΑΤΣΟΥΡΑΝΗ ΚΑΛΛΙΟΠΗ  20

15.ΛΙΤΣΟΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ  8

16.ΛΙΩΝΗΣ ΔΕΔΕΣ  39

17.ΞΥΔΙΑ ΝΙΚΟΛΕΤΑ  8

18.ΠΡΟΥΣΑΛΗΣ ΣΠΥΡΟΣ  9

19.ΤΟΤΣΙΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ  27

20.ΤΣΑΒΑΛΟΣ ΣΤΑΥΡΟΣ  32

21.ΤΣΙΝΤΩΝΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ  28

22.ΧΑΡΧΑΛΟΥ ΚΕΡΚΥΡΑ  36

Εκλέγονται:

ΤΑΚΤΙΚΟΙ

1.ΛΙΩΝΗΣ ΔΕΔΕΣ

2.ΧΑΡΧΑΛΟΥ ΚΕΡΚΥΡΑ

3.ΚΑΡΑΧΑΛΙΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

4.ΤΣΑΒΑΛΟΣ ΣΤΑΥΡΟΣ

5.ΔΕΛΝΙΩΤΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

 

 ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ

1.ΤΣΙΝΤΩΝΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ

2.ΤΟΤΣΙΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

3.ΒΑΡΒΕΡΗ ΛΟΥΙΖΑ

4.ΓΕΩΡΓΟΠΟΥΛΟΣ ΠΕΤΡΟΣ

5.ΖΑΓΟΡΑΙΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

 

  1. ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ ΚΙΝΗΣΗ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΩΝ (ΔΑΚΕ) 

Έλαβαν ψήφους:

1.ΒΑΣΗ ΑΓΓΕΛΙΚΗ  3              

2.ΓΑΡΟΦΛΟΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ  5

3.ΔΑΝΙΗΛ ΜΑΡΙΑ  24

4.ΛΑΖΑΡΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ  21

5.ΛΙΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ  11

6.ΛΩΝΑΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ  15

7.ΜΙΧΑΗΛΙΔΗΣ ΠΕΤΡΟΣ  17

8.ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ  28

9.ΡΑΓΚΟΥΣΗ ΧΡΥΣΑΝΘΗ  4

10.ΣΚΑΛΙΩΤΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ  4

11.ΣΥΡΟΥΚΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ  4

12.ΤΖΑΧΑΛΑΚΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ  9

13.ΦΟΥΝΤΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ  4

14.ΦΩΤΟΠΟΥΛΟΥ ΦΩΤΕΙΝΗ  2

 

Εκλέγονται:

ΤΑΚΤΙΚΟΙ

1.ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

2.ΔΑΝΙΗΛ ΜΑΡΙΑ

3.ΛΑΖΑΡΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

 ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ

1.ΜΙΧΑΗΛΙΔΗΣ ΠΕΤΡΟΣ

2.ΛΩΝΑΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ

3.ΛΙΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ

 

  1. ΕΝΩΤΙΚΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΚΙΝΗΣΗ (ΕΑΚ)

Έλαβαν ψήφους:

1.ΒΑΣΑΛΟΥ ΣΟΦΙΑ  2

2.ΒΙΤΣΟΥ ΙΩΑΝΝΑ  11

3.ΓΚΟΤΣΗΣ ΕΥΣΤΑΘΙΟΣ  20

4.ΔΕΛΙΟΣ ΔΑΥΙΔ- ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ  2

5.ΖΑΦΕΙΡΗ ΟΛΓΑ  12

6.ΚΑΡΑΧΑΛΙΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ  2

7.ΚΟΥΤΣΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ  3

8.ΚΟΥΤΣΟΥΜΠΑ ΔΕΣΠΟΙΝΑ  11

9.ΚΟΥΤΣΟΥΜΠΟΥ ΜΑΡΙΑ  15

10.ΛΟΥΚΜΑ ΜΑΡΙΑ  4

11.ΜΟΤΣΙΑΝΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

12.ΜΠΟΥΜΠΟΥΛΗ ΦΑΝΗ 19

13.ΝΑΚΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ  13

14.ΣΚΑΜΝΕΛΟΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ  17

15.ΤΣΙΓΚΟΥΛΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ  4

16.ΤΣΙΤΟΥΡΗ ΑΜΑΛΙΑ 11

17.ΦΟΥΡΛΙΓΚΑ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ 4

18.ΨΥΧΟΓΙΟΠΟΥΛΟΥ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ  9

Εκλέγονται:

 ΤΑΚΤΙΚΟΙ

1.ΓΚΟΤΣΗΣ ΕΥΣΤΑΘΙΟΣ

2.ΜΠΟΥΜΠΟΥΛΗ ΦΑΝΗ

3.ΣΚΑΜΝΕΛΟΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ

ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ

1.ΚΟΥΤΣΟΥΜΠΟΥ ΜΑΡΙΑ

2.ΝΑΚΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ

3.ΖΑΦΕΙΡΗ ΟΛΓΑ

 

  1. ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ (ΔΑΣ)

Έλαβαν ψήφους:

1.ΑΣΗΜΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΕΛΕΝΗ  11

2.ΘΕΟΔΩΡΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ  5

3.ΚΑΛΦΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ  5

4.ΚΕΡΑΜΑΡΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ  5

  1. ΚΡΗΤΙΚΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 7

6.ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΕΛΙΣΑΒΕΤ  5

  1. ΠΑΠΑΘΕΟΛΟΓΟΥ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ 9

8.ΣΤΑΜΕΛΛΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ  5

  1. ΣΤΕΙΡΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ 5
  2. ΤΖΕΛΛΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ 5

 

Εκλέγονται

 ΤΑΚΤΙΚΟΙ

1.ΑΣΗΜΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΕΛΕΝΗ

ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ

1.ΠΑΠΑΘΕΟΛΟΓΟΥ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ

 

6.ΕΝΩΜΕΝΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΑΞΙΑΚΗ ΚΙΝΗΣΗ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΩΝ (ΕΔΑΚΕ)

 

     Έλαβαν ψήφους:

1.ΜΟΥΤΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 12

2.ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΜΠΑΜΠΗΣ 12

3.ΤΣΙΑΜΗΣ ΠΕΡΙΚΛΗΣ 12

 

                          Β. ΓΙΑ ΕΚΛΟΓΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟΥ ΕΛΕΓΧΟΥ

 

1.ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΣ:ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΣΥΝΔΙΚΑΛΙΣΤΙΚΗ ΠΡΩΤΟΠΟΡΙΑ (ΔΗΣΥΠ)

    Έλαβον ψήφους:

1.ΒΕΡΓΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ   39

2.ΚΑΖΑΝΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 41

3.ΚΕΡΡΑ ΜΑΡΙΑ   45

4.ΛΥΜΠΕΡΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ    40

5.ΣΤΑΜΑΤΟΠΟΥΛΟΥ ΕΛΕΝΗ    43

      Εκλέγονται:

     ΤΑΚΤΙΚΟΙ

1.   ΚΕΡΡΑ ΜΑΡΙΑ

2.ΣΤΑΜΑΤΟΠΟΥΛΟΥ ΕΛΕΝΗ

3.  ΚΑΖΑΝΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

    ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ

  1.ΛΥΜΠΕΡΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

  2.ΒΕΡΓΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

 

  1. ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟ ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΙΚΟ ΜΕΤΩΠΟ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΩΝ ( ΑΡΜΕ)

Έλαβον ψήφους:

  1. ΚΑΤΡΙΒΕΣΗ ΧΡΙΣΤΙΝΑ 12
  2. ΚΟΡΔΑΤΖΗ ΒΙΟΛΕΤΑ 16
  3. ΣΤΑΓΚΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ 9

 

  Εκλέγονται:

  ΤΑΚΤΙΚΟΙ

1.ΚΟΡΔΑΤΖΗ ΒΙΟΛΕΤΑ

 

 

 ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ

  1.ΚΑΤΡΙΒΕΣΗ ΧΡΙΣΤΙΝΑ

  1. ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ ΚΙΝΗΣΗ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΩΝ (ΔΑΚΕ)

Έλαβον ψήφους:

   1.ΜΠΑΝΙΑΣ ΕΠΑΜΕΙΝΩΝΔΑΣ

 

 Εκλέγονται:

 ΤΑΚΤΙΚΟΙ

   1.ΜΠΑΝΙΑΣ ΕΠΑΜΕΙΝΩΝΔΑΣ

 

  1. ΕΝΩΤΙΚΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΚΙΝΗΣΗ (ΕΑΚ)

 

Έλαβον ψήφους:

 

  1.ΒΟΣΝΙΔΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 16

 

   ΔΕΝ ΕΚΛΕΓΕΙ

 

  1. ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ (ΔΑΣ)

 

Έλαβον ψήφους:

 

ΚΑΝΕΝΑΣ ΥΠΟΨΗΦΙΟΣ

 

  1. ΕΝΩΜΕΝΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΑΞΙΑΚΗ ΚΙΝΗΣΗ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΩΝ (ΕΔΑΚΕ)

 

Έλαβον ψήφους:

 

ΚΑΝΕΝΑΣ ΥΠΟΨΗΦΙΟΣ

 

Γ. ΓΙΑ ΕΚΛΟΓΗ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΩΝ Α.Δ.Ε.Δ.Υ.

 

  1. ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΣ:ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΣΥΝΔΙΚΑΛΙΣΤΙΚΗ ΠΡΩΤΟΠΟΡΙΑ (ΔΗΣΥΠ)

 

Έλαβαν:

1.ΒΑΤΣΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ  66

2.ΒΑΦΕΙΑΔΗΣ ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ  117

3.ΔΗΜΑΚΑΚΟΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ  56

4.ΔΗΜΑΡΟΓΚΩΝΑΣ ΔΗΜΟΣΘΕΝΗΣ  127

5.ΚΟΥΠΑΝΗ ΒΑΣΙΛΙΚΗ  105

6.ΛΑΟΥΤΑΡΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ  88

7.ΜΠΕΛΟΥΚΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ  107

8.ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ   148

9.ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ ΑΓΓΕΛΙΚΗ  43

10.ΠΑΠΠΗΣ ΧΑΡΙΛΑΟΣ  96

11.ΣΤΑΜΑΤΟΠΟΥΛΟΥ ΕΛΕΝΗ 47

12.ΤΖΑΝΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ  77

13.ΤΣΑΚΟΠΙΑΚΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ  139

 

Εκλέγονται:

 ΤΑΚΤΙΚΟΙ

 

1.ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

2.ΤΣΑΚΟΠΙΑΚΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

3.ΔΗΜΑΡΟΓΚΩΝΑΣ ΔΗΜΟΣΘΕΝΗΣ

4.ΒΑΦΕΙΑΔΗΣ ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ

5.ΜΠΕΛΟΥΚΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

6.ΚΟΥΠΑΝΗ ΒΑΣΙΛΙΚΗ

7.ΠΑΠΠΗΣ ΧΑΡΙΛΑΟΣ

8.ΛΑΟΥΤΑΡΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

 

ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ

1.ΤΖΑΝΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

2.ΒΑΤΣΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

3.ΔΗΜΑΚΑΚΟΣ  ΣΩΤΗΡΙΟΣ

4.ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ ΑΓΓΕΛΙΚΗ

5.ΣΤΑΜΑΤΟΠΟΥΛΟΥ ΕΛΕΝΗ

 

  1. ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟ ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΙΚΟ ΜΕΤΩΠΟ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΩΝ (ΑΡΜΕ)

 

Έλαβαν:

1.ΑΔΑΜΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑ  8

2.ΒΑΡΒΕΡΗ ΛΟΥΙΖΑ  11

3.ΒΕΡΡΟΙΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ  14

4.ΓΕΩΡΓΟΠΟΥΛΟΣ ΠΕΤΡΟΣ  24

5.ΓΙΑΤΡΟΥΔΑΚΗ ΕΥΑ  24

6.ΔΕΛΝΙΩΤΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ  19

7.ΖΑΓΟΡΑΙΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ  8

8.ΚΑΡΑΧΑΛΙΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ  32

9.ΛΙΩΝΗΣ ΔΕΔΕΣ  43

10.ΤΣΑΒΑΛΟΣ ΣΤΑΥΡΟΣ  12

11.ΤΣΙΝΤΩΝΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ  37

12.ΤΟΤΣΙΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ  21

13.ΧΑΡΧΑΛΟΥ ΚΕΡΚΥΡΑ  18

 

Εκλέγονται:

ΤΑΚΤΙΚΟΙ

 

1.ΛΙΩΝΗΣ ΔΕΔΕΣ

2.ΤΣΙΝΤΩΝΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ

3.ΚΑΡΑΧΑΛΙΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

 

ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ

1.ΓΕΩΡΓΟΠΟΥΛΟΣ ΠΕΤΡΟΣ

2.ΓΙΑΤΡΟΥΔΑΚΗ ΕΥΑ

3.ΤΟΤΣΙΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

 

  1. ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ ΚΙΝΗΣΗ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΩΝ (ΔΑΚΕ)

 

Έλαβαν:

1.ΔΟΡΚΟΦΙΚΗ ΑΓΓΕΛΙΚΗ  13

2.ΚΡΙΚΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ  20

3.ΦΩΤΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ  15

 

Εκλέγονται:

ΤΑΚΤΙΚΟΙ

 

1.ΚΡΙΚΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ

2.ΦΩΤΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

 

ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ

1.ΔΟΡΚΟΦΙΚΗ ΑΓΓΕΛΙΚΗ

 

  1. ΕΝΩΤΙΚΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΚΙΝΗΣΗ (ΕΑΚ)

 

Έλαβαν ψήφους:

1.ΒΑΣΑΛΟΥ ΣΟΦΙΑ  3

2.ΒΙΤΣΟΥ ΙΩΑΝΝΑ  17

3.ΒΟΣΝΙΔΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 2

4.ΓΚΟΤΣΗΣ ΕΥΣΤΑΘΙΟΣ    3

5.ΔΕΛΙΟΣ ΔΑΥΙΔ- ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ    3

6.ΖΑΦΕΙΡΗ ΟΛΓΑ    2

7.ΚΑΡΑΧΑΛΙΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ  2

8.ΚΟΥΤΣΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ  3

9.ΚΟΥΤΣΟΥΜΠΑ ΔΕΣΠΟΙΝΑ  2

10.ΚΟΥΤΣΟΥΜΠΟΥ ΜΑΡΙΑ  3

11.ΛΟΥΚΜΑ ΜΑΡΙΑ  2

  1. ΜΟΤΣΙΑΝΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 2
  2. ΜΠΟΥΜΠΟΥΛΗ ΦΑΝΗ 19

14.ΝΑΚΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ  2

15.ΣΚΑΜΝΕΛΟΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ  2

16.ΤΣΙΓΚΟΥΛΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ  2

  1. ΤΣΙΤΟΥΡΗ ΑΜΑΛΙΑ 2
  2. ΦΟΥΡΛΙΓΚΑ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ 2

19.ΨΥΧΟΓΙΟΠΟΥΛΟΥ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ  2

Εκλέγονται:

 ΤΑΚΤΙΚΟΙ

1.ΜΠΟΥΜΠΟΥΛΗ ΦΑΝΗ

 

ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ

1.ΒΙΤΣΟΥ ΙΩΑΝΝΑ

2.ΓΚΟΤΣΗΣ ΕΥΣΤΑΘΙΟΣ(ΚΑΤΟΠΙΝ ΚΛΗΡΩΣΕΩΣ)

 

  1. ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ (ΔΑΣ)

 

Έλαβαν ψήφους:

 

1.ΑΣΗΜΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΕΛΕΝΗ    9

2.ΘΕΟΔΩΡΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ  5

3.ΚΑΛΦΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ  5

4.ΚΕΡΑΜΑΡΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ  5

  1. ΚΡΗΤΙΚΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 11

6.ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΕΛΙΣΑΒΕΤ  5

  1. ΠΑΠΑΘΕΟΛΟΓΟΥ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ 7

8.ΣΤΑΜΕΛΛΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ  5

  1. ΣΤΕΙΡΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ 5
  2. ΤΖΕΛΛΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ 5

 

  1. ΕΝΩΜΕΝΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΑΞΙΑΚΗ ΚΙΝΗΣΗ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΩΝ (ΕΔΑΚΕ)

 

Έλαβαν ψήφους:

1.ΜΟΥΤΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ  2

2.ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΜΠΑΜΠΗΣ  2

3.ΤΣΙΑΜΗΣ ΠΕΡΙΚΛΗΣ  2

 

 

 

Κατόπιν των παραπάνω αποτελεσμάτων την Παρασκευή 15.11.2019 συνήλθε το Γ.Σ της ΠΟΕ-ΥΠΠΟ όπου προχώρησε στην εκλογή Προεδρείου.

 

 Τα αποτελέσματα έχουν ως εξής:

 Πρόεδρος : Γιάννης Παπαγεωργόπουλος

 Γεν. Γραμμ: Αγγελική Παπανδρέου

 Αν. Πρόεδρος: Δημ. Δημαρόγκωνας

 Αν. Γεν. Γραμμ. Μαρία Δανιήλ        

 

 

                           Για το Γ.Σ της Π.Ο.Ε-ΥΠ.ΠΟ

 

 

             Ο Πρόεδρος                                   Η Γεν.Γραμματέας

Γιάννης Παπαγεωργόπουλος                  Αγγελική Παπανδρέου


 

 

 


 

logo-posyppo

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΑ ΟΜΟΣΠΟΝΔΙΑ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΩΝ

ΥΠΟΥΡΓΕΙΟΥ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ Π.Ο.Ε. - ΥΠ.ΠΟ.

ΔΙΟΣΚΟΥΡΩΝ 1Β – 105 55 ΠΛΑΚΑ

ΤΗΛ.: 210 3220992 – FAX: 210 3236294

 

Αθήνα, 06/11/2019

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ-ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠOY

 

Θέμα: «Αποτελέσματα της εκλογικής διαδικασίας του 13ου Συνεδρίου της Π.Ο.Ε-ΥΠ.ΠΟ

     Με τις ψηφοφορίες για την ανάδειξη του νέου 33μελούς Γενικού Συμβουλίου της Π.Ο.Ε-ΥΠ.ΠΟ., την έγκριση του Διοικητικού και Οικονομικού απολογισμού καθώς και των αντιπρόσωπων για το Συνέδριο της Α.Δ.Ε.Δ.Υ ολοκληρώθηκαν το απόγευμα της Παρασκευής 1ης Νοεμβρίου 2019 οι εργασίες του 13ου Τακτικού Συνεδρίου της Ομοσπονδίας.

   Μετά την ολοκλήρωση της καταμέτρησης των ψηφοδελτίων προέκυψαν τα ακόλουθα αποτελέσματα, τα οποία και σας παραθέτουμε:

Για τον Διοικητικό Απολογισμό:

Ψήφισαν: 251

Έγκυρα: 251

ΝΑΙ: 205

ΟΧΙ: 42

ΛΕΥΚΑ: 4

Για τον Οικονομικό Απολογισμό

Ψήφισαν: 251

Έγκυρα: 251

ΝΑΙ: 217

ΟΧΙ: 31

ΛΕΥΚΑ: 3

Για το Γενικό Συμβούλιο της Π.Ο.Ε-ΥΠ.ΠΟ

Ψήφισαν: 255

Έγκυρα: 255

Έλαβαν:

ΔΗ.ΣΥ.Π.: 150, ποσοστό 58,82% και 21 έδρες

Α.Ρ.Μ.Ε.: 40, ποσοστό 15,68% και 5 έδρες

Δ.Α.Κ.Ε.: 28, ποσοστό 10,98% και 3 έδρες

Ε.Α.Κ.: 22, ποσοστό 8,62% και 3 έδρες

Δ.Α.Σ: 11, ποσοστό 4,31% και 1 έδρα

Ε.Δ.Α.Κ.Ε.: 4, ποσοστό 1,56% και 0 έδρες

Για το Συνέδριο της Α.Δ.Ε.Δ.Υ

Ψήφισαν: 255

Έγκυρα: 255

Έλαβαν:

ΔΗ.ΣΥ.Π.: 150 και 8 αντιπροσώπους

Α.Ρ.Μ.Ε: 44 και 3 αντιπροσώπους

Δ.Α.Κ.Ε: 29 και 2 αντιπροσώπους

Ε.Α.Κ: 19 και 1 αντιπρόσωπο

Δ.Α.Σ: 11 και 0 αντιπροσώπους

Ε.Δ.Α.Κ.Ε: 2 και 0 αντιπροσώπους

    Τις επόμενες ημέρες θα ολοκληρωθεί η καταμέτρηση των σταυρών των υποψηφίων και θα ανακοινωθεί η σύνθεση του νέου Γενικού Συμβουλίου της Π.Ο.Ε-ΥΠ.ΠΟ., καθώς και τα ονόματα των αντιπροσώπων των παρατάξεων στο Συνέδριο της Α.Δ.Ε.Δ.Υ.

 

 Π.Ο.Ε-ΥΠ.ΠΟ

 


 

Αρχική Σελίδα Ανακοινώσεις Π.Ο.Ε.-ΥΠ.ΠΟ.